Hastanemizde Yapılabilen Estetik İşlemler

Dr. Gizem TÜRK
Dr. Gizem TÜRK

Op.Dr. Gizem Türk Kimdir?

5 Temmuz 1991 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Lise eğitimini 2005-2009 yılları arasında Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde aldıktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp fakültesini kazanmış, 2009-2015 yılları arasında başarı ile üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Mezun olduktan İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesinde acil bölümünde 6 ay pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra Tıpta Uzmanlık Sınavı sonucunda kazanmış olduğu Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır. 2016-2021 yılları arasında aldığı uzmanlık eğitimi sırasında çok sayıda el travması, yüz travması, yara-yanık tedavisi, yüz-vücut estetiği ve medikal estetik işlem gerçekleştirmiş ve bu konularda yetkinlik kazanmıştır.

Asistanlığının son yılında Brüksel’de katıldığı sınavı başarı ile geçerek Plastik Cerrahi Avrupa Board Sertifikasını ve Türk Plastik Cerrahi Yeterlilik belgelerini almıştır. Uzmanlık eğitimi tamamlandıktan sonra 2021-2023 yılları arasında Osmaniye Devlet Hastanesinde görev yapmıştır. Şu anda Osmaniye Özel Yeni Hayat hastanesinde çalışmaktadır.

Yapılan İşlemler

 1. Burun estetiği: Burun şeklini düzeltmek ve burunla birlikte yüzün orantısını iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.
 2. Göz kapağı estetiği, göz altı torbaları estetiği, çekik göz estetiği: Göz kapaklarının sarkması, göz altı torbalarının giderilmesi veya çekik görünümün düzeltilmesi için yapılan işlemlerdir.
 3. Kepçe kulak düzeltilmesi: Kepçe kulak deformitesinin düzeltilmesi ve kulakların daha estetik bir görünüm kazanması için yapılan cerrahi bir işlemdir.
 4. Dudak estetiği, dudak kaldırma: Dudakların hacmini artırmak, konturlarını düzeltmek veya yaşlanma belirtilerini gidermek için yapılan işlemlerdir.
 5. Bişektomi (yanak inceltme): Yüz şekillendirmesi için yapılan bir işlem olan bişektomi, yanaklardaki yağ dokusunun azaltılmasını ve yüz hatlarının daha keskin hale gelmesini sağlar.
 6. Gıdı liposuction: Boyun ve çene bölgesinde biriken yağların azaltılması için yapılan cerrahi bir işlemdir.
 7. Yüz germe, boyun germe, şakak germe: Yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir.
 8. Meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme: Meme estetiğini iyileştirmek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Meme büyütme implantlar veya yağ enjeksiyonu ile yapılabilirken, meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında meme dokusu şekillendirilir.
 9. Karın germe: Karın bölgesindeki sarkma ve gevşeklikleri gidermek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Karın kasları sıkılaştırılır ve fazla yağ ve deri çıkarılır.
 10. Liposuction (yağ alma): Vücuttaki fazla yağ birikimlerinden kurtulmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Liposuction ile yağ hücreleri emilerek vücut şekillendirilir.
 11. Kol germe, uyluk germe: Kol veya uyluk bölgesindeki sarkma ve gevşeklikleri gidermek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Fazla deri ve yağ çıkarılır, deri yeniden sıkılaştırılır.
 12. Labioplasti (genital bölge estetiği): Kadınların genital bölgesindeki estetik veya fonksiyonel sorunları gidermek için yapılan cerrahi bir işlemdir.
 13. Kırışıklık tedavisi, mezoterapi, dolgu: Yüzdeki kırışıklıkları, sarkmaları veya hacim kayıplarını gidermek için yapılan noncerrahi uygulamalardır.

Gerekli detayları öğrenmek ve uygun tedavi seçenekleri hakkında bilgi almak için 0328 826 0101 numaralı çağrı merkezimizden Plastik ve Estetik cerrahi polikliniğimiz için randevu alabilirsiniz.

Videolar

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Osmaniye Yenihayat Hastanesi (@yenihayat_hastanesi)'in paylaştığı bir gönderi

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Osmaniye Yenihayat Hastanesi (@yenihayat_hastanesi)'in paylaştığı bir gönderi

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Osmaniye Yenihayat Hastanesi (@yenihayat_hastanesi)'in paylaştığı bir gönderi

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Osmaniye Yenihayat Hastanesi (@yenihayat_hastanesi)'in paylaştığı bir gönderi